Коли ви вигадуєте ідею стартапу, вам потрібно Proof of Concept — вітрина ідеї, що швидко розвивається, допомагає забезпечити початкові інвестиції. Після цього починається етап розробки MVP, на якому поставляється та випускається продукт на ранній стадії. Наступним кроком є вихід або масштабування, конкретизація продукту через поточну розробку програмного забезпечення та після випуску обслуговування клієнтів.
Визначення проблеми та пошук її вирішення
По суті, кожен стартап-проект – це вирішення певної проблеми. Якщо ви хочете почати бізнес, у вас, швидше за все, вже є уявлення, що ви хочете продавати або які послуги надавати, або про ринок, на який хочете вийти.
Дослідження ринку
Вирішивши запустити стартап за кордоном, потрібно ретельно дослідити ринок, на який ви хочете вийти зі своїм продуктом. З цією метою можна провести, наприклад, такі дії: опитати цільову аудиторію, щоб перевірити, чи викликає інтерес ваша бізнес-ідея; фокус–групи – вибір групи людей за певними ознаками (вік, кар’єра, стать, які відповідають вашій цільовій аудиторії) або перш ніж запустити стартап, можна запропонувати потенційним клієнтам заповнити онлайн-опитування, щоб дізнатися, що вони хотіли б бачити у створеному вами продукті .
Важливо також вивчити конкурентів, оцінити їхню службу замовлень, продумати, як можна виділитися і натомість конкурентів. Наприклад, якщо конкуренти – добре відомі мережі, тоді найкращим рішенням може стати розробка чогось нового, інноваційного, аби привернути увагу споживачів.Складання докладного бізнес-плану
На перші п’ять років, включаючи стратегію та маркетинговий план, дозволить зрозуміти, скільки клієнтів потрібно залучити, якими темпами зростатиме бізнес. Ці припущення можна перевірити для дослідження ринку, щоб переконатися, що вони витримують критику.
Розвиток та реалізація MVP
Якщо йдеться про запуск фінтех-стартапу, то наступним кроком має стати перевірка інновацій. Для цього необхідно створити прототип або мінімальний життєздатний продукт (MVP). При цьому така модель зазвичай формується шляхом використання найменших витрат часу та капіталу. MVP також використовується для демонстрації ефективності проекту. Це необхідно для залучення кредиторів, інвесторів, бізнес-ангелів та венчурного капіталу для подальшого розвитку стартапу.
Фінансування стартапу
Початок будь-якого бізнесу має свою ціну, тому потрібно визначити, як здійснюватиметься покриття витрат. Чи є у вас кошти на просування вашого проекту? Чи треба буде залучати фінансування ззовні? Багато стартапів зазнають невдачі, тому що у них закінчуються гроші до того, як вони одержують прибуток. Ніколи не завадить переоцінити суму необхідного стартового капіталу, тому що може пройти деякий час, перш ніж почати отримувати стійкий дохід.
Вихід на ринок
Після розробки MVP та залучення інвестицій, ваш проект має вийти на ринок. Для цього необхідно працювати над відповідністю продукту вимогам цільового ринку та потенційних користувачів. Досягнення максимальної відповідності – безперервний процес, який включає обов’язкове проведення тестувань та роботу над зворотним зв’язком. Якщо ви маєте намір створити стартап, слід опрацювати унікальну торгову пропозицію для залучення та утримання клієнтів. Маркетинг, охоплення, фінансування та розвиток бізнес-моделі є основними характеристиками виходу ринку.
Масштабування та зростання
На цій стадії стартап перетворюється на компанію, яка має постійних клієнтів та певне становище на ринку. Така організація зазвичай орієнтована поліпшення і продуктивність. Щоб конкурувати на ринку, стартапам знадобляться більш ефективні методи ведення бізнесу, аутсорсинг і автоматизація для підвищення продуктивності.